Online: 18

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Jak dojechać na berlińskie lotniska?

Informacje dotyczące dojazdu do Berlina i na lotniska Tegel oraz Schönefeld samochodem/autokarem znajdują się tutaj.

Dla tych, dla których Berlin jest tylko miastem tranzytowym, krótki przewodnik, jak najlepiej dostać się środkami miejskiej komunikacji na berlińskie lotniska. Po zamknięciu historycznego lotniska Tempelhof (31.10.08) podróżującym pozostały dwa: Tegel (TXL) i Schönefeld (SXF).

Port lotniczy Schönefeld

Na lotnisko Schönefeld najlepiej dojechać kolejką miejską (S-Bahn) nr S9 i S45 lub regionalnym pociągiem, najczęściej z symbolem Airport Express Schönefeld (RE7, RB14, RB19). Podróż S-Bahnem z Hauptbahnhof (Dworzec Główny) trwa ok. 45 minut, z Ostbahnhof 35 minut (z przesiadką na Ostkreuz); pociągiem analogicznie 28 i 17 minut (RE7, RB14). Połączenie RB19 to linia z Gesundbrunnen, przez Dworzec Główny (Hauptbahnhof), Potsdamer Platz i Südkreuz w kierunku Senftenberg. Podróż z Dworca Głównego trwa ok. 35 minut. Kolejki S-Bahn jeżdżą co 10-20 minut, pociągi regionalne co godzinę. Chcąc dotrzeć na lotnisko z Centralnego Dworca Autobusowego (ZOB) należy wsiąść na stacji Kaiserdamm do metra numer 2 (U-bahn, kierunek Pankow) i na stacji Zoologischer Garten przesiąść się na którykolwiek S-Bahn w kierunku Ostkreuz lub wspomniany wyżej pociąg. Łączny czas przejazdu wynosi około godziny.
 
Pojedynczy bilet kosztuje 3,3 € (Einzelfahrschein ABC) i jest ważny przez dwie godziny (droga powrotna lub okrężna wykluczona). Bilety kupuje się w automatach na stacji U-bahn lub S-Bahn, obsługa w języku polskim. Z stacji Flughafen Berlin-Schönefeld prowadzi do terminali 500-metrowy, zadaszony łącznik (5 minut drogi). Autobusy X7 i 171 zatrzymują się tuż przed wejściem do hal.
 

Port Lotniczy Tegel

Na lotnisko Tegel z centrum najlepiej udać się autobusem, oznaczonym symbolem TXL. Zatrzymuje się on między innymi przy Alexanderplatz, skrzyżowaniu Unter den Linden i Friedrichstrasse, oraz stacji S-Bahn Unter den Linden i Beusselstrasse, a także przy głównym dworcu kolejowym (Hauptbahnhof). Czas przejazdu od placu Aleksandra do lotniska wynosi około 36 minut, od dworca - 20 minut. Na to lotnisko docierają jedynie autobusy (linia X9, 109 128 i wspomniana TXL). Z dworca autobusowego ZOB najlepiej podjechać metrobusem nr 49 do Zoologischer Garten, a stamtąd autobusem X9 (około 40 minut). Cena pojedynczego biletu na strefę AB - 2,70 €.

Zobacz ile kosztują taksówki z centrum na lotniska.

Aktualizacja:  06.01.2015
Copyright © 2005-2015 by Viator Polonicus   |   Design inspired by VistaFeel  |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
Reklama na stronie  |   Blog przewodnika po Berlinie